fbpx

9 powodów, dla których warto wybrać Coinquistę

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia, 2020

W czasach, kiedy tradycyjne waluty są dodrukowywane na masową skalę, a inflacja rośnie w szaleńczym tempie, coraz więcej osób zastanawia się nad alternatywą. Nic dziwnego, że jako społeczeństwo szukamy nowych rozwiązań, jeśli te, które dotychczas były uważane za bezpieczne, zaczynają zawodzić. Jako, że Bitcoin staje się naturalnym wyborem osób, które świadomie myślą o swoich finansach, warto również świadomie wybrać platformę do handlu.

Giełd kryptowalut jest wiele, jednak kiedy weźmiemy pod uwagę czynniki takie jak bezpieczeństwo, stabilność działania i użyteczność, wybór zdecydowanie się zawęża. Przez wiele miesięcy prac nad giełdą Coinquista, wsłuchiwaliśmy się w głosy naszych użytkowników i całej społeczności kryptowalut. Ponadto, tworząc Coinquistę, kierowaliśmy się tym, aby była to giełda, na której sami będziemy z przyjemnością trade’ować. Przetestowaliśmy już wiele innych usług, dzięki czemu wiedzieliśmy, co można zrobić lepiej.

Dzięki temu wiemy, czego potrzebują użytkownicy – i to im dostarczamy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy pewni, że już w tym momencie nasza giełda jest jednym z najlepszych miejsc do tradingu, dla każdego użytkownika kryptowalut.

Czym Coinquista.com różni się od innych giełd kryptowalut?

1. Giełda zarejestrowana w Polsce

Coinquista jest zarejestrowana w Polsce i tutaj prowadzone są wszystkie działania naszego zespołu. W przeciwieństwie do innych platform przedstawiających się jako polskie giełdy, my rzeczywiście jesteśmy z Polski i tutaj działamy. Zgodnie z informacją na naszej stronie, nasza spółka akcyjna zarejestrowana jest w Warszawie. Ponadto, całe przedsięwzięcie jest finansowane z polskiego kapitału. Handlując u nas wspierasz polski biznes i gospodarkę naszego kraju.

2. Polski zespół

Oprócz tego, że nasza spółka zarejestrowana jest w Polsce, to również tutaj pracuje cały nasz zespół. Nam pozwala to lepiej się ze sobą komunikować, a dla użytkowników jest to możliwość realnego, fizycznego kontaktu z nami. Zawsze chętnie z Tobą porozmawiamy – zarówno online, jak i osobiście. Spotkasz nas również na wielu branżowych wydarzeniach w naszym kraju.

3. Darmowy handel bez prowizji

Nie chcemy, żebyś wierzył nam na słowo. Wolimy, żebyś sam przetestował giełdę Coinquista i zobaczył czy jest to miejsce dla Ciebie. Dlatego w tym momencie dostajesz od nas możliwość darmowego handlu, bez prowizji. Tego nie dostaniesz na żadnej innej polskiej giełdzie, więc to kolejny powód, by przetestować Coinquistę.

4. PLX, czyli własny stablecoin

Stablecoiny stanowią bezpieczną przystań dla użytkowników kryptowalut, w momencie dużych ruchów na rynku. Wielu użytkowników, w sytuacji spodziewanych spadków, zabezpiecza swoje środki właśnie w stablecoinach, czyli kryptowalutach zachowujących stałą wartość. Jest to o tyle bezpieczne rozwiązanie, że wartość utrzymuje się w stosunku 1:1 z tradycyjnymi walutami (jak np. PLN lub USD). 

PLX to nasze autorskie rozwiązanie, które pozwala użytkownikom Coinquisty zabezpieczyć środki, bez konieczności fizycznego przechowywania złotówek na giełdzie. Dla oszczędnych jest to również świetny sposób na optymalizację podatkową. Każdy może osiągać dokładnie takie same korzyści jak handlując w parze z polskim złotym, jednak PLX nie jest tradycyjną walutą. A jak wiemy, zgodnie z prawem, obowiązek podatkowy powstaje dopiero wtedy, gdy nasze kryptowaluty wypłacamy do PLN lub innych walut fiat. Może warto się temu przyjrzeć?

5. Pozytywna weryfikacja KNF

Jako jedna z nielicznych platform do handlu kryptowalutami, mamy za sobą przychylną weryfikację Komisji Nadzoru Finansowego. Dzięki temu uzyskaliśmy status Małej Instytucji Płatniczej, który pozwala nam prowadzić działalność giełdy w Polsce. Na Maltę, czy do Estonii wolimy pojechać na urlop – pracować wolimy w naszym kraju 🙂

6. Przyjazny interfejs

Wygląd to nie wszystko, ale nikt nie powie, że nie ma on znaczenia. Projektując naszą giełdę, kierowaliśmy się tym, aby była przyjazna dla każdego – zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych użytkowników. Już po pierwszym zalogowaniu na Coinquistę, zobaczysz, że nie jest to giełda jak każda inna. Tutaj wszystkie opcje zaprezentowane są w przyjazny sposób, tak, by codzienny trading nie był utrapieniem, a przyjemnością.

7. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Naszym zdaniem to kluczowa kwestia, nad którą warto zastanowić się wybierając giełdę kryptowalut. O tym, że Coinquista jest bezpiecznym miejscem do handlu, świadczą już wcześniej wymienione punkty. Polska spółka i w całości polski zespół to z pewnością ważne kwestie. Duże znaczenie ma też pozytywna weryfikacja giełdy przez KNF – świadczy to o tym że działamy zgodnie z polskim prawem, co w efekcie zapewnia płynne działanie giełdy. Korzystamy z infrastruktury serwerowej Amazona, która gwarantuje sprawne działanie naszej platformy w każdym zakątku świata. Ponadto, środki użytkowników są zabezpieczane poza silnikiem giełdy, przez firmę BitGo, zajmującą się bezpieczeństwem czołowych firm z branży kryptowalut. Dzięki temu, nawet w sytuacji włamania na giełdę, hakerzy nie są w stanie uzyskać dostępu do środków.

8. Błyskawiczne wpłaty i wypłaty

Działając na tak dynamicznym rynku jak kryptowaluty, musimy działać błyskawicznie. Nie chcemy, aby czas był barierą dla użytkowników naszej giełdy. Właśnie dlatego, Coinquista umożliwia szybkie wpłaty i wypłaty. Środki przesłane na giełdę pojawią się na Twoim koncie do 10 minut, a wypłata złotówek trwa do 24h (choć zazwyczaj odbywa się to znacznie szybciej). Oczywiście transfery w kryptowalutach, w obie strony, odbywają się błyskawicznie, a ich czas jest zależny wyłącznie od ruchu w blockchainie danej kryptowaluty.

9. Osobisty opiekun klienta

Zapewne masz za sobą niejedną sytuację, kiedy potrzebowałeś wsparcia od jakieś firmy, ale musiałeś wisieć na telefonie, słuchając godzinami melodyjki w tle. My też tego doświadczyliśmy i wiemy jak bardzo jest to irytujące. Właśnie dlatego użytkownicy Coinquisty mają do dyspozycji osobistego opiekuna klienta, który odpowie na wszelkie nurtujące pytania. Pamiętaj – nie ma głupich pytań! Jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości podczas korzystania z naszej giełdy – skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu po to, by pomagać. 

Przygotowujemy również nowe materiały edukacyjne dla naszych użytkowników, aby mogli działać na rynku kryptowalut z maksymalną skutecznością.

Jeśli jeszcze nie zarejestrowałeś się na Coinquiście, zrób to teraz, aby uzyskać dostęp do darmowego handlu i innych możliwości, które dla Ciebie przygotowaliśmy. 

Coinquista.com – giełda tworzona przez traderów, dla traderów.

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia, 2020