Bitcoin
Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy że rynek osunął się w ostatnim czasie aż w okolice linii tendencji wzrostowej i horyzontalnego wsparcia w wysokości 8950 dolarów, gdzie już pod koniec minionego tygodnia pojawiła się pierwsza, niewielka reakcja pobytowa. Trwające od tego czasu wzrosty sprawiły, że cena BTC dotarła w okolice dość istotnego, horyzontalnego oporu w wysokości 9225 dolarów. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego, niewykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się reakcja podażowa. Gdyby tak się stało, cena Bitcoina mogłaby w najbliższym czasie ponownie przetestować okolice linii tendencji wzrostowej. Jej trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydaje się nawet w rejon 8500 dolarów.
Jeżeli jednak obecnie testowany opór w wysokości 9225 dolarów zostanie w jakiś sposób pokonany, wówczas cena BTC mogłaby wzrosnąć w okolice 9800 dolarów, bądź nawet 10400 dolarów. Póki co, bardziej prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz pro-spadkowy zakładający ponowne przetestowanie linii tendencji wzrostowej.
Ethereum
Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że cena ETH od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy wsparciem w wysokości 218 USD a oporem w rejonie 250 USD. Wskutek ostatnich spadków spowodowanych odrzuceniem tego drugiego, rynek pokonał linię tendencji wzrostowej i dotarł aż do wsparcia będącego dolnym ograniczeniem tej konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się ze złotą proporcją tj. mierzeniem 61,8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego, nie dziwi reakcja popytowa, która się tam pojawiła. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów nawet w okolice 250 USD.
Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że wzrosty te zatrzymały się póki co w okolicy lokalnego oporu w wysokości 228 USD. Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego, nie można wykluczyć, że już tu pojawi się jakaś reakcja podażowa. Jeżeli tak się stanie, cena ETH mogłaby w najbliższym czasie ponownie osunąć się przynajmniej do 218 USD. Jeżeli jednak i to wsparcie zostałoby pokonane, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwość nieco większych spadków.
XRP
Spoglądając na notowania XRP zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją rynek wybił w ostatnim czasie poniżej horyzontalnego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 0,18 USD. Wskutek niedzielnych i poniedziałkowych, stosunkowo spokojnych wzrostów doszło już do re-testu tego poziomu. Jeżeli tylko w jego okolicy pojawi się kolejna reakcja podażowa, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji XRP, dla której realnymi zasięgami wydają się okolice 0,1650 USD, bądź nawet 0,13 USD.

Bitcoin Cash
Spoglądając na notowania Bitcoin Cash-a zauważymy, że rynek od dłuższego czasu poruszał się w trendzie horyzontalnym tworząc formację zwyżkującego trójkąta prostokątnego. Niestety, w wyniku ostatnich spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem tejże formacji. Spadki zatrzymały się dopiero w okolicy 200 USD.
Nawet jeżeli trwające od sobotniego popołudnia wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy jedynie re-testu pokonanej w minionym tygodniu, linii tendencji wzrostowej. Jeżeli jednak w okolicy tego oporu ponownie pojawi się reakcja podażowa, cena BCH mogłaby osunąć się do znacznie niższych poziomów.
Okazuje się więc, że potencjał wzrostowy na notowaniach Bitcoin Cash-a pozostaje w najbliższym czasie dość mocno ograniczony.
Litecoin
Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że wskutek trwających od 13 marca br. spokojnych wzrostów cena LTC dotarła w okolice technicznego oporu w wysokości 49 dolarów i mierzenia 61,8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego, gdzie już na początku maja br. pojawiła się większa reakcja podażowa. Mimo to, późniejsze spadki nie były w stanie wybić nowych, niższych dołków. Wręcz przeciwnie, od tego czasu rynek porusza się w klasycznym trendzie horyzontalnym.
Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, cena LTC osunęła się w ostatnim czasie w okolice 39 dolarów, gdzie już w sobotę popołudniu pojawiła się niewielka reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów nawet w okolice 49 dolarów.
Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że obserwowane od kilku dni wzrosty są jedynie symboliczne co świadczy o stosunkowo niedużej presji popytowej. Uwzględniając do tego silną korelację z cena BTC i innymi kryptowalutami, rośnie prawdopodobieństwo pojawienia się tu w najbliższym czasie presji podażowej. Jeżeli w jej skutek doszłoby do trwałego pokonania wsparcia w wysokości 39 dolarów, cena LTC mogłaby w następstwie osunąć się nawet w okolice 22,50 USD.
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.