fbpx

Bądź swoim bankiem

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia, 2020

Instytucja banku kojarzy się z oszczędnością. Oszczędność kojarzy się z powiększaniem własnego dobytku. Istnieje mnóstwo sposobów i ofert, jakie bank oferuje swoim klientom. Lokata, inwestycje giełdowe, a także pożyczki i kredyty. A co jeśli powiemy Wam, że sami możecie być swoim bankiem?

Inwestycje giełdowe

Giełda jest jednym z najszybszych sposobów inwestycyjnych, która ma dużą stopę zwrotów. Biorąc mieszkanie lub ziemię na kredyt trzeba liczyć się z faktem, że w najlepszym wypadku zwrot nastąpi dopiero po kilku lub kilkunastu latach. Śledząc notowania giełdowe i mając za sobą odpowiednie doświadczenie, w najlepszym przypadku zwrot jest możliwy już w ciągu kilku dni, a przy najlepszej okazji – razem z dużym zarobkiem.

Jednym z polecanych rynków jest rynek kryptowalutowy, który w przeciągu ostatniego tygodnia zdecydowanie zasłużył sobie na miano króla. Najpopularniejsza z kryptowalut, czyli Bitcoin, wybił się z poziomu poniżej 10 tys. dolarów za token, by teraz unosić się w obszarze 12 tysięcy. Razem z BTC ruszył się też cały rynek i obecnie notujemy rekordy cenowe, które na tym poziomie nie znajdowały się od długiego czasu.

ICO i IPO

Jedną z ciekawszych inwestycji jest ICO oraz IPO. Initial Coin Offering i Initial Public Offering to oferty, które pojawiają się na giełdzie po raz pierwszy. Po ich zakupie, automatycznie stajemy się jednymi z głównych inwestorów. IPO w zamian za zakup oferuje część akcji giełdowych, a ICO – spory pakiet wirtualnych monet, które w przyszłości mogą nabrać na wartości.

Przy tego rodzaju inwestycji najważniejsze jest wyczucie. Może być ryzykowne, lecz stopa zwrotu zdaje się być najwyższa. Jeden z najbardziej popularnych projektów kryptowalutowych, Ethereum, zaczynał właśnie jako ICO, by teraz świętować kolejne wyżyny popularności.

Proof of Stake

Najciekawszą opcją wydaje się być inwestycja w kryptowaluty oparte na algorytmie Proof of Stake. Algorytm PoW (Proof of Work) opiera się na przetwarzaniu energii elektrycznej na tworzenie nowych tokenów w sieci. PoS zaś nie różni się zbyt wiele od lokaty, gdzie w jednym z bloków łańcucha umieszczamy część posiadanych tokenów, aby ten mógł dalej być „wykuwany”. Jest to dużo prostsza forma niż dwie pozostałe, a jedyna wiedza jaką należy posiadać, to ta na temat najpopularniejszych kryptowalut.

Na każdą z tych opcji należy oczywiście zapracować. Jeśli nie jesteście pewni, który z tych sposobów wybrać, serdecznie zapraszamy do materiałów zamieszczonych na naszym blogu. Znajdziecie tam między innymi artykuły o narzędziach wykorzystywanych na giełdach, a także o najnowsze trendy i informacje ze świata kryptowalut. Po co powierzać bankowi pieniądze, którymi będzie obracał dla własnego zarobku, jeśli możemy robić to sami?

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia, 2020