fbpx

Balladyna

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 23 lipca, 2020

Jakiś czas temu Bank Millennium rozesłał swoim klientom wiadomość e-mail o takiej treści:

Szanowny Kliencie,
uważaj na nowe sposoby wyłudzania pieniędzy! W Internecie możesz trafić na reklamy promujące łatwe sposoby inwestowania w kryptowaluty.
Oszuści podszywają się pod „pośredników” – „brokerów inwestycyjnych”, obiecując łatwy i szybki zysk. Bardzo często posługują się sfałszowanymi wypowiedziami znanych osób (sportowców, aktorów, dziennikarzy i celebrytów). Zachęcają do rejestracji w programie inwestycyjnym, aby wyłudzić od Ciebie dane osobowe, dane do logowania do bankowości internetowej oraz dane karty płatniczej, a przede wszystkim skłonić Cię do przekazania pieniędzy. Niestety w momencie kiedy inwestujący chce wycofać swoje środki, kontakt z pośrednikiem urywa się, a przekazanych pieniędzy nie można już odzyskać.
Zanim podejmiesz decyzję o inwestowaniu, sprawdź, czy pośrednik działa legalnie i czy w Internecie nie widnieją ostrzeżenia co do prowadzonej przez niego działalności (możesz to zrobić np. na stronie KNF).

Przyznamy szczerze i otwarcie, że taki jawny atak w biznesy zajmujące się działalnością kryptowalutową jest dla nas czymś uwłaczającym. Zwłaszcza, że od 21 stycznia 2019 r. Coinquista widnieje w rejestrze KNF jako Mała Instytucja Płatnicza. Jest to nasze świadectwo na w pełni legalne działanie, a dodatkowo giełda jest emitentem stablecoina o nazwie PLX, którego emisja wymaga posiadania równoważności finansowej w złotówkach.

Zawsze też przestrzegamy naszych użytkowników, aby dokładnie sprawdzali do kogo idą ich fundusze. Pisaliśmy artykuły przestrzegające przed inwestycjami w ICO oraz informowaliśmy, jak najlepiej dbać o bezpieczeństwo środków. Staraliśmy się poprawić wizerunek kryptowalut, które często są uważane za narzędzie przestępców i demonizowane. Przykro nam, że przez treść tego maila jesteśmy stawiani w jednym szeregu z oszustami.

Kryptowaluty nie są niczym złym. To narzędzie. Każdym narzędziem można zrobić krzywdę, zwłaszcza tym masywnym i wpływowym, jednak to wciąż jest tylko narzędzie. Niczemu nie jest winne. Również dzięki kryptowalutom rozwija się technologia blockchain, a także technologia CBDC, której wprowadzenie rozważa mnóstwo banków centralnych na świecie. Powtarzamy jeszcze raz, kryptowaluty nie są niczym złym.

Tak naprawdę gdyby przyrównać je do walut fiducjarnych, to są ułamkiem przestępstw na tle finansowym. Warto tu przytoczyć choćby lokaty proponowane przez przedsiębiorstwo Amber Gold. Równie dobrym przykładem jest afera związana z pożyczkami i kredytami we frankach, które proponowali sami doradcy kredytowi, w nieetyczny sposób wykorzystując nieświadomość ludzi na temat spekulacji walutowych. Czyż to nie są jawne oszustwa?

Działania spółki Coinquista są w pełni jawne i niczego nie ukrywamy przed naszymi użytkownikami. Informujemy o każdej, nawet najmniejszej zmianie oraz staramy się edukować. Powtarzamy – Coinquista ani kryptowaluty nie zasłużyły sobie na tego typu uwagi.

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 23 lipca, 2020