fbpx

Bitcoin vs. Millionairs – Można na tym zarobić?

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca, 2020

Inwestując w Bitcoina zastanawiacie się na pewno ile można na tym zarobić. Nie ma w tym nic złego, rozsądne stawianie kroków to złoty środek do sukcesu. Tym razem opowiemy Wam o najbogatszych – ludziach, którzy dzięki kryptowalutom stali się milionerami.

Najbogatsi z najbogatszych

Wśród ludzi, którzy dorobili się swojego majątku na kryptowalutach, warto wspomnieć przede wszystkim pięć nazwisk.

Barry Silbert, nieraz określany przez społeczność królem krypto. Nie ma wątpliwości, że na ten przydomek w pełni sobie zasłużył. Podobnie jak Bitcoin Jesus, Silbert udzielił wsparcia wielu firmom związanym z Bitcoinem i blockchainem. Aktualnie jest dyrektorem generalnym Digital Currency Group, firmy którą sam założył.

Blythe Masters, do niedawna piastująca (tak, w branży kryptowalut pracują również kobiety) stanowisko dyrektora generalnego w Digital Asset Holdings. Firma ta zajmuje się głównie budową narzędzi, bezpieczeństwa i poprawy wydajności w transakcjach Bitcoinem.

Dan Morehead, założyciel Pantera Capital, pierwszego na świecie funduszu skupiającego się wyłącznie na kryptowalutach. Fundusz skupia się inwestycji w firmy związane z branżą kryptowalut oraz w usługi handlu wirtualnymi monetami.

Tyler i Cameron Winklevoss, jeśli oglądaliście Social Network, to bliźniaków nie trzeba Wam przedstawiać. Przez konflikt z Markiem Zuckerbergiem otrzymali 65 mln dolarów w ramach rekompensaty, a 11 mln zainwestowali w Bitcoina. Dziś twierdzą, że są posiadaczami ok. 1% wszystkich BTC w obiegu, a na fali zainteresowania otworzyli własną giełdę Gemini.

Michael Novogratz, zainwestował 30% swojej pokaźnej fortuny w kryptowaluty. Swoją przygodę z nimi rozpoczął bardzo wcześnie, kiedy fala zainteresowania dopiero wzrastała. Dziś jest uważany za eksperta w dziedzinie ruchów Bitcoina.

Najbogatsze portfele

Popularna witryna BitInfoCharts.com zbiera informacje na podstawie adresów publicznych portfeli i porządkuje je w listę rankingową.  Najbogatszy z nich gromadzi aż 255 502 BTC, co stanowi 1,39% wszystkich do tej pory wykopanych tokenów.

Portfel z drugiego miejsca posiada już dużo mniej, bo “tylko” 101 857 BTC, a trzeci – 94 506 BTC. A lista naprawdę jest długa. Ostatnim rekordem, do jakiego udało nam się dotrzeć, ma numer 10 000 i gromadzi kapitał blisko 1,5 mln dolarów.

Prawie każda inwestycja obarczona jest ryzykiem. Rynek Bitcoina jest ogromny, a dzięki mechanizmowi halvingu nowe tokeny będą wydobywane jeszcze przez ponad sto lat. Część ekspertów przypuszcza, że może być środkiem tezauryzacji, kiedy inne kryptowaluty będą środkiem płatności. Vitalik Buterin ogłosił też pracę nad zdecentralizowanym systemem wymiany (DEX) pomiędzy Ethereum a Bitcoinem. To działanie może jeszcze bardziej umocnić już silną pozycję BTC na rynku kryptowalut.

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca, 2020