fbpx

Co o krypto mówi… | Elon Musk

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia, 2020

Elon Musk, jedna z czołowych postaci amerykańskiego świata biznesu i nauki, przez długi czas na pytania o kryptowaluty i swoją opinię na ich temat odpowiadał żartobliwie i zbywająco. W styczniu tego roku, w ramach serii podcastów Third Row Tesla, wreszcie dowiedzieliśmy się co mu chodzi po głowie.

Dyrektor generalny SpaceX i Tesla Inc. w 1999 roku był założycielem projektu X.com. Pod tajemniczą nazwą kryła się platforma pośrednicząca w płatnościach, która w przyszłości przerodziła się w PayPala.

Od tej pory Elon Musk uważany jest za wielkiego fana płatności internetowych i trzymania funduszy w zewnętrznych bazach danych. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób dociekliwie zadawało mu pytania o esencję tego systemu, czyli walut, które w internecie rozpoczęły swój żywot.

Musk jest również szeroko znany ze swojego sarkastycznego podejścia do wszelkich mediów społecznościowych, więc na wszystkie pytania odpowiadał w charakterystyczny dla siebie ironiczny sposób. W kwietniu 2019 roku opublikował żartobliwy Tweet, który brzmiał „Kryptowaluty to moje słowo bezpieczeństwa”.

Siłę wpływów Elona Muska pokazuje wpis z tego samego miesiąca, w którym napisał tylko „Ethereum”. Tweet spowodował wzrost cen tej kryptowaluty o trzy punkty procentowe. Szybko powstało wokół niego wiele teorii, które skwitował kolejnym Tweetem „Żart”.

Wielokrotnie też hakerzy na Twitterze wykorzystywali jego wizerunek do kradzieży kryptowalut. Przejmowali inne zweryfikowane konto, zmieniali dane na „Elon Musk” i z tego konta prosili obserwujących o wysłanie 0,2 ETH/BTC na podany adres portfela, obiecując że odeślą więcej. I – oczywiście – fani Muska niczego nie dostawali.

Ulubioną kryptowalutą szefa SpaceX jest… Dogecoin! 🐶

21. stycznia 2020 roku, w odcinku podcastu Third Row Tesla pod tytułem „Elon’s Story – Part 1”, Musk wreszcie odpowiedział na pytanie nurtujące świat – co tak naprawdę myśli o kryptowalutach? Zapytany o to, dlaczego nie jest zwolennikiem Bitcoina, powiedział: ”Nie jestem ani za Bitcoinem, ani przeciw niemu”.

Czy popularny miliarder przekona się do crypto na fali obecnego kryzysu? Zapraszamy do dyskusji!

Zdjęcie: Wikimedia Commons, Duncan.Hull

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia, 2020