fbpx

Co o krypto mówi… | John McAfee

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 9 kwietnia, 2020

Postać nietuzinkowa, nieustannie obserwowana przez ponad milion osób na Twitterze. Wizjoner i biznesmen. Obiekt wielu skandali seksualnych i ideologicznych. Oto John McAfee. Co ma do powiedzenia o kryptowalutach?

Przyszedł na świat 18 września 1945 r. Odebrał licencjat z matematyki w 1967 r. w Roanoke Collage, który nadał mu honorowy tytuł Doktora Nauk w 2008 r. W 1987 r. pod jego nazwiskiem powstała firma będąca twórcą pierwszego programu antywirusowego na komputery osobiste. McAfee odszedł z niej w 1994.

Programista, przedsiębiorca, znany cyfrowy wirusolog i kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na Twitterze określa się jako “miłośnik kobiet, używek i przygód”. Prywatnie znany jest jako fan bezpieczeństwa cyfrowego oraz prywatności. Jest również fanem technologii blockchain, która – w jego opinii – może zastąpić tradycyjne płatności.

W 2017 roku na Twitterze został zapytany o to, czy bitcoin do końca 2020 roku może osiągnąć wartość 1 mln USD. Odpowiedział: “Jeśli nie, obciągnę sobie w publicznej telewizji”. Należy dodać, że początkowa wartość jaką przewidywał wynosiła 500 tys. USD.

W 2018 r. przyznał, że pobiera opłatę 105 tys. $ za tweeta o nowej kryptowalucie (ICO). Rok później zapowiedział, że na jesieni sam chce wypuścić własną kryptowalutę – Freedom Coin. Jego ideą jest, aby waluta dążyła do izolacji od wszystkich innych środków, począwszy od aktywów i giełd, a na innych krypto skończywszy. Chce dążyć do tego, by Freedom Coin miał wartość wpłatową równą 0, a możliwości płatnicze zweryfikował sam rynek.

W styczniu tego roku wycofał się ze swojego zakładu i określił bitcoina mianem “prawdziwej gówno-monety”. Dodał, że jego technologia jest przestarzała, a przyszłość należy do altcoinów. Co spowodowało gwałtowną zmianę decyzji McAfee’ego? Czy zmiana jego stanowiska jest podyktowana chęcią wypromowania Freedom Coina? 

Tego nie wiemy. Ale by spróbować zrozumieć jak rok 2020 może być istotny dla bitcoina, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu o halvingu, a także tradycyjnie zapraszamy do dyskusji.

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 9 kwietnia, 2020