fbpx

Co o krypto sądzi… | Roger Ver

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 20 maja, 2020

Dziś przybliżymy Wam postać barwną, która w społeczności kryptowalutowej zyskała przezwisko Bitcoin Jesus. Jeden z pierwszych propagatorów Bitcoina, a cały projekt określił nawet “najważniejszym wynalazkiem w historii świata od czasu internetu”. Kim jest Roger Ver?

Urodził się 27 stycznia 1979 r. w stanie Kalifornia. Rozpoczął naukę na De Anza Collage, jednak po roku zdecydował się porzucić szkołę, by skupić się na swoich biznesach. Po 10. miesiącach spędzonych w więzieniu za internetowy handel materiałami pirotechnicznymi, w 2005 r. wyjechał do Japonii. W 2014 r. ostatecznie zrzekł się obywatelstwa USA na rzecz obywatelstwa Saint Kitts i Nevis. 

Era Bitcoina

Zmiana obywatelstwa przyniosła Verowi dość spore problemy. W 2015 r. wnioskował o wizę, by zjawić się na jednej z konferencji, w ambasadzie USA w Barbados jego prośba została odrzucona. Powód? Obawa, że nie wyjedzie z kraju pod koniec swojej wizyty. Dopiero inna ambasada zatwierdziła jego przyjazd w 2016 r., by mógł zabrać głos w Kolorado.

Bitcoinem zainteresował się we wczesnej fazie jego rozwoju. Jako propagator głosił słuszność idei Satoshiego, a jako inwestor wspierał startupy. Dzięki działaniom w społeczności BTC zasłużył sobie na przydomek Bitcoin Jesus.

W 2011 r. w swoim sklepie internetowym Memory Dealers wprowadził płatności Bitcoinem. Tym samym stał się pierwszą osobą w historii, która zdecydowała się na akceptację kryptowalut w swoim biznesie. Niestety, sklep nie przetrwał próby czasu, a wpisanie adresu przekierowuje nas do… Twittera Rogera Vera.

roger ver

Era Bitcoin Cash

W ostatnich latach jego zaangażowanie w Bitcoina znacznie spadło. Uważa, że obecna forma BTC jest niezgodna z pierwotną wizją kryptowaluty. Satoshi Nakamoto w swojej białej księdze opisał środek do codziennych internetowych płatności, a tymczasem projekt znacznie się rozrósł. W tym momencie eksperci porównują Bitcoina do złota, a inwestorzy spekulacyjni uważają go za swój plac zabaw. Spora część społeczności uważa, że Roger Ver ma przestarzałe spojrzenie i poglądy, co bardzo spolaryzowało środowisko.

Sprzeciw Vera wobec obecnej formy poskutkował utworzeniem nowej kryptowaluty. 1 sierpnia 2017 r. łańcuch Bitcoina rozdzielił się, a świat przywitał Bitcoin Cash. Nowa waluta postawiła na zwiększenie jednocześnie obsługiwanych transakcji, a także mniejsze opłaty manipulacyjne. Sieć doczekała się również swojego pierwszego halvingu, a liczba sprzedawców i miejsc akceptujących BCH stale rośnie.

Co by nie powiedzieć o tej oryginalnej postaci, Roger Ver zrobił dużo dobrego dla kryptowalut i blockchaina. Inwestował w sektor, któremu z początku przewidywano rychłą śmierć w morzu cyfrowych projektów. A co Wy o nim myślicie? Piszcie!

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 20 maja, 2020