fbpx

Gdzie zapłacimy Bitcoinem? | Bitcoin Pizza Day

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 22 maja, 2020

Dokładnie dziesięć lat temu nastąpił przełomowy moment w historii Bitcoina. Węgierski programista Laszlo Hanyecz dokonał pierwszej znanej wymiany dóbr na kryptowaluty. Dzień ten stał się świętem, więc dziś świętujemy też my!

Historia

2010 rok, społeczność Bitcoina rozwijała się powoli, a kryptowaluty były jedynie internetową ciekawostką. Jeden z użytkowników forum Bitcointalk.org zadał pytanie, które stało się kamieniem milowym w rozumieniu kryptowalut.

A może tak te Bitcoiny, które kopię poprzez swój komputer i w zasadzie zalegają mi na dysku, wymienię na coś wartościowego?

18 maja 2010 roku utworzył na forum wątek, w którym zapytał, czy ktoś byłby skłonny zamówić mu pizzę za 10 000 BTC. Teraz pewnie niektórzy zastukali się w głowę, że jak można tak sprzeniewierzyć tyle gotówki. Wtedy wartość 1 BTC wynosiła zaledwie 4 centy i nikt nie spodziewał się, że projekt rozrośnie się do obecnych rozmiarów.

22 maja 2010 roku Laszlo Hanyecz, bo tak nazywa się dzisiejszy bohater, otrzymał dwie pizze w zamian za 10 000 BTC. Dziś kosztowałyby 90 mln dolarów i stałyby się zdecydowanie najdroższym obiadem w historii.

gdzie zapłacimy bitcoinem

Gdzie zapłacimy Bitcoinem za pizzę?

Kolejne lata przyniosły nam nowe spojrzenie na Bitcoina. W 2011 roku Roger Ver wprowadził w swoim sklepie opcję zapłaty za pomocą kryptowaluty. Pociągnęło to za sobą ogromną falę innowacji, co poskutkowało możliwością kupienia pizzy w tradycyjnej transakcji.

Pierwszą polską spółką z usługami gastronomicznymi, która postanowiła przyjmować Bitcoiny był PizzaPortal.pl. Niestety sama implementacja płatności pozostawiała wiele do życzenia, co spowodowało narzekania klientów. Proces był żmudny i utrudniony, a na potwierdzenie trzeba było czekać nieraz kilka godzin.

Ale gdzie zapłacimy Bitcoinem teraz? Okazuje się, że taką możliwość wprowadziło Pyszne.pl, jeden z największych graczy na rynku usług gastronomicznych. Według relacji jednego z naszych Coinquistadorów, system działa świetnie i zachęca do realizacji pierwotnych założeń Satoshiego.

A gdzie najlepiej nabyć Bitcoina? Na naszej giełdzie oczywiście! Oprócz samej możliwości zakupu, Coinquista oferuje świetny pakiet na start i pomoc merytoryczną przy pierwszych próbach w inwestycji. Zapraszamy Was do poradnika rejestracji, który krok po kroku pokaże Wam cały proces, byście i Wy mogli świętować Bitcoin Pizza Day.

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 22 maja, 2020