fbpx

Halving Bitcoina lada moment! Co możesz z tym zrobić?

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 9 maja, 2020

Nadciąga wielkie wydarzenie, na które czekał cały rynek – halving Bitcoina odbędzie się po raz trzeci. Już niedługo (dokładne odliczanie możecie sprawdzić tutaj) podaż BTC zmniejszy się, a minerzy w nagrodę za wydobyty blok będą dostawali 6,25 tokenów. Ale co to właściwie oznacza?

Proste prawo ekonomii mówi, że gdy popyt jest stały, ale podaż maleje – cena produktu zwiększa się. Nie inaczej odbywa się to na rynku kryptowalut. Zarówno po halvingu w 2012, a także w 2016 roku Bitcoin zareagował wzrostami. Należy pamiętać, że w tamtym okresie inwestorzy ryzykowali więcej – cyfrowe waluty istniały bardziej jako ciekawostka. Dopiero od niedawna możemy mówić, że nasz rynek coś znaczy.

Aktualny kryzys trawi tradycyjne waluty, które mają charakter mocno inflacyjny. Dolar będący do tej pory uznawany za główny międzynarodowy środek płatniczy, jest aktualnie cieniem samego siebie. To w halvingu Bitcoina inwestorzy upatrują stabilizacji rynku, a już znaczna część z nich przeniosła swoje biznesy do internetu.

Kolejny halving Bitcoina jeszcze bardziej ugruntuje pozycję tej kryptowaluty na rynku. Kod będący rdzeniem całej sieci jest napisany tak, by jak najbardziej ograniczyć inflację. Dzięki temu to magazyny internetowe mogą się okazać najbezpieczniejszymi aktywami do przechowywania swoich aktywów.

Kiedy połączymy wszystkie kropki, zobaczymy, że BTC jest właśnie na idealnej pozycji wzrostowej. Czy stanie się to zaraz po halvingu, czy za pół roku – tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że za dwa dni odbędzie się wydarzenie, któremu już dwa razy w historii udało się wielokrotnie zwiększyć wartość tego cyfrowego aktywa.

Niestety, w tak krótkim okresie pozyskanie kryptowaluty jest ograniczone. Halving Bitcoina za pasem, więc jest za mało czasu na kopanie. Jak można się zabezpieczyć? Kupując go, najlepiej tam, gdzie nie poniesiesz żadnych zbędnych kosztów.

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 9 maja, 2020