fbpx

Jakie zabezpieczenia posiada Coinquista?

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 11 września, 2020

Na świecie istnieją setki giełd z cyfrowym dostępem, a wśród nich znajduje się ogromna liczba giełd kryptowalut. Dlaczego jedne są lepsze od innych? Często sprawdzanym parametrem jest bezpieczeństwo. W sieci – zwłaszcza wśród projektów finansowych, na których hakerzy chcą położyć lepkie rączki – zabezpieczenia stanowią główną zaletę. A dlaczego warto wybrać Coinquistę? Sprawdźmy to.

Otoczenie prawne

Giełdy kryptowalut rozrzucone są po całym świecie. Niektóre kraje, ze względu na specyficzne restrykcje prawne, mają wręcz swoje małe królestwa. Do takich krajów w Europie zaliczyć można Maltę lub Estonię, które w 2018 roku stworzyły specjalne przepisy regulujące normy projektów związanych z krypto. Coinquista zaś, jako jedyna giełda na rynku, swoje korzenie zapuściła tam, gdzie powstała – w Polsce. Przed rozpoczęciem działalności projektu postaraliśmy się o zgodę KNF, dzięki czemu w rejestrze widniejemy jako Mała Instytucja Płatnicza.

Dwuetapowa weryfikacja

Dzięki dwuetapowej weryfikacji użytkowników giełdy, jesteśmy w stanie prowadzić bezpieczny nadzór nad wszelkimi podejrzanymi działaniami na giełdzie. W związku z nadzorem KNF każdy nowy użytkownik musi przejść weryfikację tożsamości w celu wychwycenia potencjalnych oszustów. Dodatkowo – dwuetapowe uwierzytelnienie odstrasza osoby, które mogłyby zaszkodzić innym. Oczywiście, wszelkie dane chronione są odpowiednimi cyfrowymi zabezpieczeniami, a każdy z pracowników jest przeszkolonym pod kątem RODO. Dodatkowo, nasi pracownicy prowadzą monitoring wszystkich operacji.

Nie przechowujemy pieniędzy ani kryptowalut

Aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo środków wpłacanych na giełdę, podjęliśmy współpracę z dwoma zewnętrznymi partnerami. Jeden z naszych partnerów na cold wallecie przetrzymuje znaczną część wszystkich kryptowalut znajdujących się w obrocie, a przelewy z niego są poddawane wieloetapowemu uwierzytelnieniu, a autoryzacji dokonują specjaliści Coinquisty.

Nie przechowujemy również złotówek naszych użytkowników, ponieważ tym zajmuje się nasz inny partner, czyli Tpay, będący krajową instytucją płatniczą. Inwestując z nami nie musisz się martwić, że Twoje pieniądze znikną w eterze lub będą wprowadzane do obrotu bez Twojej wiedzy.

Zaufało nam wielu nowych użytkowników, w tym firm oraz klientów indywidualnych. Czas na Ciebie. Sprawdź artykuł Rejestracja na giełdzie krok po kroku i dołącz do wielu zadowolonych użytkowników.

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 11 września, 2020