fbpx

Koronawirus sklasyfikowany jako pandemia. Czy nasze inwestycje są bezpieczne?

Kacper Juraszek
Dodane przez Kacper Juraszek
Ostatnia aktualizacja: 12 marca, 2020

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie sklasyfikowała koronawirusa jako pandemię. W chwili obecnej nie jest jasne, jak te wiadomości wpłyną na rynek Blockchain.

Światowa Organizacja Zdrowia, powiedziała, że ​​koronawirus rozprzestrzenił się wystarczająco na całym świecie, aby uzasadnić klasyfikację jako pandemię, poinformował CNBC 11 marca.

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba spraw poza Chinami wzrosła trzynastokrotnie, a liczba dotkniętych krajów potroiła się” – powiedział dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO podczas konferencji prasowej, zauważył CNBC.

„W nadchodzących dniach i tygodniach spodziewamy się, że liczba przypadków, liczba zgonów i liczba dotkniętych krajów wzrośnie jeszcze wyżej”, dodał Ghebreyesus.

Krypto może pomóc uniknąć rozprzestrzeniania się wirusowi

Może istnieć powód, by sądzić, że Bitcoin i inne waluty cyfrowe mogą pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19 wśród ludzi.

Kryptowaluty, znane ze swojej cyfrowej metody transferu wartości, nie wymagają obsługi w formie gotówki, która często przenosi zarazki od jednej osoby do drugiej. Cyfrowa i zdecentralizowana natura branży oznacza, że ​​przestrzeń blockchain nie jest pożywką dla wirusów.

Ponadto wiele projektów w branży funkcjonuje zdalnie – a przynajmniej ze zdalnym potencjałem – pozwalając pracownikom uniknąć rozprzestrzeniania się zarazków. Pozwala to wielu firmom Blockchain w dalszym ciągu przyczyniać się do rozwoju gospodarki w sposób, którego pracownicy w innych sektorach aktualnie nie mogą.

Wizją Coinquista jest szerzenie płatności cyfrowych. W tym również polskiego stablecoina PLX.
Nie czekaj! Załóż konto na coinquista.com.
Zgarnij darmowe tokeny CQX i rozpocznij przygodę z handlem na giełdzie!
Handluj bez prowizji do 30 kwietnia 2020!

Kacper Juraszek
Dodane przez Kacper Juraszek
Ostatnia aktualizacja: 12 marca, 2020