fbpx

Krypto pod choinką [PREZENTY OD GIEŁDY]

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 22 grudnia, 2020

23. grudnia a Ty wciąż szukasz oryginalnego pomysłu na prezent? A może szukasz świątecznej okazji, aby rozpocząć inwestycje w kryptowaluty? Niezależnie od Twojej odpowiedzi, w tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Dodatkowo dla użytkowników giełdy mamy ważną zapowiedź, a także… Pakiet prezentów do rozdania!

Cyfrowa natura

Świat fizyczny od cyfrowego zdaje się oddzielać ogromna, niewidzialna bariera, której nie sposób pokonać żadnym racjonalnym sposobem. Mimo naukowo udowodnionej elektrycznej aktywności ludzkiego mózgu, człowiek wciąż często do cyfrowego produktu podchodzi jak do czegoś obcego, nienamacalnego i z zupełnie innego świata. Jakby nienamacalne miało od razu stanowić pewien rodzaj zaprzeczenia prawom fizyki. Ale czy na pewno tak jest?

Podczas przeprowadzania fizycznych badań na przestrzeni setek lat, naukowcy szybko doszli do wnioski, że prąd elektryczny to nic innego jak uszeregowany strumień małych cząsteczek zwanych elektronami. To właśnie one przenoszą informację, własny ujemny ładunek, a z racji znacznej odległości od jądra pierwotnego atomu – mogą swobodnie przeskakiwać między kolejnymi strukturami.

Różnice między tradycyjnymi dobrami a dobrami cyfrowymi możemy wyliczać praktycznie w nieskończoność. Jednym z najbardziej popularnych lęków przed inwestycją w kryptowaluty jest ich brak fizyczności, do jakiej ludzki organizm jest przyzwyczajony. To prawda, kryptowaluty jako takiej nie da się dotknąć, jednak na podstawie wcześniej wysnutych wniosków możemy śmiało stwierdzić, że po prostu jest. I na tej płaszczyźnie nie ma się czego bać.

Krypto pod choinkę

Ale po co ten cały fizyczny wywód, jak tu o prezenty chodzi? A no po to, by najpierw przed zakupem jakiejkolwiek kryptowaluty zrozumieć, iż jest to aktywo zupełnie niepodobne do innych, które wcześniej mogły stanąć na Twojej drodze. Kryptowaluta jest cyfrowym kodem, kluczem i wartością samą w sobie jednocześnie. Jedyny sposób, aby podarować ją fizycznie to przepisać na kartce. Ale kto powiedział, że fizyczne konwenanse mają obowiązywać święta?

Jak więc w takim razie podarować bliskiej osobie kryptowaluty? Oprócz metody wymienionej wyżej są zasadniczo dwa inne sposoby – cold wallet oraz hot wallet. Wallet (z ang. portfel) to nazwa bezpośrednio zaczerpnięta z przedmiotu do przechowywania fizycznych pieniędzy. Jednak o ile przeciętne portfele różnią się od siebie materiałem, ergonomią i jakością wykonania, tak tutaj podział jest zupełnie inny.

Hot wallet to program, na którym zapisać można swoje klucze prywatne. Dzięki stałemu połączeniu z internetem środkami można oferować na bieżąco, jednak istnieje ryzyko włamania i utraty części lub wszystkich posiadanych kryptowalut. Cold wallet to rozwiązanie sprzętowe. Urządzenie bez stałego połączenia z internetem, jednak we własnym systemie przechowujące wszystkie potrzebne dane. Powszechnie uważane też jest za bezpieczniejsze. A co wybrać pod choinkę? Cóż, w pewnym momencie prawie każdy posiadacz kryptowalut dochodzi do wniosku, że ten cold wallet to jednak taki głupi nie jest, lecz na początku często w zupełności wystarcza hot wallet.

Gdzie kupić krypto?

Z racji swojej popularności, kryptowaluty robią się coraz bardziej wszechobecne do tego stopnia, że teraz operują nimi dwa najbardziej popularne internetowe procesory płatności – PayPal oraz Revolut. Jednakże w myśl starej zasady: jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, sugerujemy skorzystać z podmiotów wyspecjalizowanych, takich jak kantory kryptowalutowe oraz giełdy.

PREZENTY

A teraz przyszedł czas na wielkie ogłoszenie! Na giełdzie pojawiła się nowa kryptowaluta – ChainLink! Z tej okazji:

  • od 24. grudnia aż do końca roku proponujemy Wam bezprowizyjny handel LINK w parze z bitcoinem, złotówką i euro. 
  • Aby jeszcze bardziej zaostrzyć Wasz apetyt, do końca roku zostanie zdjęta prowizja w parze BTC/PLX. Wiemy, że punkt kulminacyjny powinien minąć właśnie teraz, a napięcie wciąż wisi w powietrzu. Winowajca jest jeden…
  • podwojona ilość CQX na start przy pozytywnej weryfikacji na giełdzie!

Święta? Tylko z Coinquistą 😎🎅

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 22 grudnia, 2020