fbpx

Kryptowaluty to narzędzie przestępców

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 17 maja, 2020

Nie od dziś wiadomo, że każde, nawet najbardziej pozytywne zjawisko na świecie ma swoich przeciwników. Kryptowaluty to przyszłość bezpiecznych płatności, kryptowaluty to nowy rodzaj bezpieczeństwa, który przedstawił nam blockchain. Kryptowaluty to scam. Popularna opinia także głosi, że kryptowaluty to narzędzie przestępców.

Obraz w popkulturze

Czy tak jest w rzeczywistości? Nie nam to osądzać. Pewne za to jest, że kiedy pada słowo “Bitcoin”, większość osób w naszym towarzystwie będzie wiedziało o co chodzi. Rolę edukatora próbują tworzyć także media, a na zarzuty odpowiedzieliśmy w tym artykule. Jeden z Coinquistadorów dopatrzył się udziału kryptowalut w innym serialu.

Emisja pierwszego sezonu Mayans M.C. przypada na 2018 rok, niedługo po tym, jak Bitcoin osiągnął swoją dotychczas najwyższą wartość. Cały świat inwestorów huczał, że kryptowaluty to przyszłość. Ale nie w serialu – kiedy meksykańscy rebelianci porywają syna szefa kartelu, to właśnie kryptowaluty mają być formą okupu za dziecko. To przecież idealny obraz tego, jak społeczeństwo postrzega nowoczesny środek płatności.

kryptowaluty to

Brak regulacji

Kolejna popularna opinia mówi, że kryptowaluty to główny środek płatniczy wykorzystywany przez przestępców w darknecie. Niestety, nie jesteśmy w stanie tych informacji zdementować. Ale za to możemy powiedzieć, że to broń – nie kryptowaluty – jest jedną z przyczyn śmierci. Zwłaszcza w Ameryce. Oczywiście jeśli przyjmiemy, że strzela pistolet, a nie przestępca.

Właśnie wkroczyliśmy na bardzo grząski grunt. Przedmiot, czy jego właściciel? Odpowiedź jest prosta – w końcu nikt nigdy nie słyszał o więzieniu dla noży lub pistoletów. To ludzie wykorzystują narzędzia, a nie odwrotnie. Należy zatem przyjąć, że kryptowaluty to ofiara licznych internetowych przestępstw, którym zawdzięcza swoją opinię. Jaka jest na to metoda?

Regulacje. Krajowe, europejskie, światowe. Na wielu płaszczyznach kryptowaluty są bardzo lekceważone. Owszem, mogą być wykorzystywane do opłacania nielegalnych towarów, jednak odpowiednie regulacje pomogą zmniejszyć ten proceder. Do jazdy autem wymagane jest prawo jazdy i rejestracja. Do posiadania broni wymagane jest zezwolenie, a broń ma swoje numery. Może właśnie w tym jest problem? W braku odpowiednich przepisów dotyczących obracania kryptowalutami?

Opinię pozostawiamy Wam. I liczymy, że podzielicie się nią z nami w komentarzach!

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 17 maja, 2020