fbpx

Nie tylko Bitcoin – najciekawsze projekty krypto, którymi chcesz się zainteresować

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 16 lipca, 2020

Wśród osób, które na co dzień nie znajdują się w kręgu zainteresowania cyfrowymi walutami przyjęło się, że Bitcoin jest wręcz synonimem krypto. Lecz od kiedy zadebiutował w 2009 r., projektów kryptowalut znacznie przybyło, ale nawet dziś – ponieważ nie są Bitcoinem – znamy je jako altcoiny. Omówmy więc sobie kilka z najciekawszych „altów”.

Monero (XMR)

Mówi się, że większość kryptowalut powstało dopiero po 2017 r., jednak Monero jest historycznym zaprzeczeniem tego stwierdzenia. Na rynek została wprowadzona już w 2014 r. i szybko przyniosła nowe, kluczowe możliwości w dziedzinie prywatności. Sieć oparta jest o licencję open source, algorytm Proof of Work oraz technologię blockchain wraz z otwartą księgą transakcji. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoina, Monero ukrywa nie tylko adresy użytkowników, lecz nawet kwoty. To zapewnia dodatkową anonimowość względem Bitcoina, dzięki czemu projekt szybko zyskał zainteresowanie użytkowników.

Dash (DSH)

Dash również został wprowadzony na rynek w 2014 r. oraz również wykorzystuje licencję open source. Główną opcją odróżniającą ją od Monero jest to, że anonimowość jest tu tylko nieobowiązkowym dodatkiem, a nie funkcją wbudowaną. DSH oferuje również bardzo szybką sieć, która potwierdza wykonanie transakcji nawet w ciągu 4 s. Dash również jest wykopywany, a jeden blok powstanie średnio co dwie i pół minuty.

Tezos (XTZ)

Tezos pojawił się w czerwcu 2018 r. i w przeciwieństwie do pozostałych opisanych kryptowalut, jest oparty o algorytm Proof of Stake. Docelowo ma stać się pierwszą na świecie siecią, która potrafi samodzielnie ewoluować i poprawiać błędy we własnym kodzie. Podobnie jak Ethereum umożliwia tworzenie smart kontraktów, a „ulepszanie” kodu ma na celu wyeliminowanie podziałów sieci, które ją zdestabilizują.

Przedstawialiśmy Wam trzy rosnące na popularności kryptowaluty, które należą do mocno rozwijanych projektów. Dzięki temu rośnie popyt, następnie cena, a ta może Wam pozwolić zarobić pokaźną sumkę. A jeśli nie jesteście zainteresowani altcoinami, zapraszamy Was tutaj, by poznać historię Bitcoina i Satoshiego Nakamoto.

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 16 lipca, 2020