fbpx

Przegląd kryptoprasy – 10 lipca 2020

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 10 lipca, 2020

Jak co tydzień, zapraszamy na przegląd najciekawszych newsów z całego tygodnia.

Dogecoin leci w górę za sprawą internetowego virala

Kryptowaluta, która powstała jako internetowy żart, w ostatnim czasie zaczęła mieć się nieco lepiej. Wszystko to za sprawą viralowej akcji, która ma swoje korzenie na TikToku. Pod hashtagiem #DogecoinTiktokChallange bardzo łatwo możemy znaleźć filmiki, które namawiają do masowego zakupowania Dogecoinów, ponieważ dzięki temu ich wartość zostanie napompowana, a każdy kto zainwestował ma otrzymać dużą stopę zwrotu.

Akcja zaczęła się od użytkownika jamezg97, który tłumaczył mechanizm sztucznego pompowania aktywów. Według niego, jeśli każdy z 800 mln użytkowników zainwestuje chociaż dolara, dostanie za niego 100 w przyszłości. Cały opis może i brzmi zachęcająco, ale czy bierze pod uwagę, że największą grupą odbiorców TikToka są młodzież i dzieci?

Źródło

Ministerstwo Zdrowia w Afganistanie stawia na blockchaina

Bardzo pozytywne wieści płyną do nas z Afganistanu. Kraj ten od wielu, wielu lat boryka się z ogromnym problemem podróbek produktów medycznych. Ministerstwo Zdrowia dało zielone światło projektowi Fantom, który przy pomocy blockchaina ma dokładnie śledzić cały łańcuch logistyczny.

Przypominamy, że nie tylko Afganistan chce wykorzystać blockchaina do śledzenia drogi produktów. Na ten pomysł wpadł również Amazon, który boryka się z falą podróbek, a także Amerykańskie Siły Powietrzne, które chcą mieć pewność, że każda zapasowa część w ich samolotach będzie oryginalna.

Źródło

Indyjska firma IT wkracza do handlu kryptowalutami

Firma Tata Consultancy Services ogłosiła wprowadzenie nowego projektu, który ma pomóc bankom, drobnym instytucjom finansowym oraz firmom wprowadzić bezpieczną i bezproblemową usługę wymiany i handlu kryptowalutami. Według przedstawionych informacji, projekt Quartz ma być pakietem inteligentnych narzędzi, które zaprojektowano z myślą o obsłudze kryptowalut, stablecoinów oraz CBDC.

Źródło

Kolejny duży krok dla Bitcoin Lightning

Oficjalny sklep WikiLeaks, organizacji non-profit, która znana jest z przekazywania utajnionych rządowych iformacji, ogłosił, że od teraz będzie możliwa płatność przy użyciu nakładki Bitcoin Lightning. Jest to już kolejna instytucja, która decyduje się na ten krok.

Bitcoin Lightning ma naprawić większość błędów i problemów, które występują przy płatności wewnątrz oryginalnej sieci BTC, między innymi szybkość oraz wysokie opłaty.

Źródło

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 10 lipca, 2020