fbpx

Przegląd kryptoprasy – 17 lipca 2020

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 17 lipca, 2020

Pogoda się załamała, jednak rozwój blockchaina trwa. O czym się mówiło w świecie krypto w tym tygodniu?

Platforma Sorare zgromadziła 4 mln dolarów finansowania

Sorare to platforma, na której można zbierać cyfrowe kolekcjonerskie karty piłkarzy, by wystawiać ich do rozgrywek ligowych. Do generowania nowych kart służy blockchain Ethereum, a każda z nich jest unikalna. Użytkownik gra jako kierownik zespołu i może handlować swoimi piłkarzami, a także wystawiać pięć z nich do cotygodniowych rozgrywek.

W czwartek ogłosili, że zebrali 4 miliony funduszy, które mają pomóc rozwinąć grę o nowe licencje realnych drużyn oraz wizerunków piłkarzy. W firmę zainwestował Andre Schurrle, były niemiecki zawodnik, a także Fabric Ventures, którzy wcześniej zainwestowali w platformę VR Decentraland.

Źródło

Diamenty goszczą w sieci Ethereum

Niewymienialne tokeny NFT, które reprezentują diamenty, pojawiły się wreszcie na rynku OpenSea. Już w przeszłości próbowano stworzyć tokeny, które miały reprezentować aktywa takie jak metale szlachetne, diamenty oraz inne metale. Założyciel i dyrektor generalny Icecap, Jacques Voorhees, doszedł do wniosku, że błędem było traktowanie ich jako towarów wymiennych, którymi nie są. Dopiero projekt NFT zmienił podejście, które różni się szczegółami, ale diametralnie zmienia działanie.

Źródło

Giełda Binance chce zdobyć większy hashrate w Rosji i Azji Środkowej

Największa na świecie giełda kryptograficzna wdraża fizyczny węzeł serwera, który zamierza podłączyć do swojej puli BitRiver, największego dostawcy hostingu wydobywania BTC w Bracku, w Rosji. Zgodnie z mapą wydobywczą opracowaną przez Centre for Alternative Finance, obecna średnia miesięczna w Rosji wynosi 6,08% całkowitej mocy wydobywczej sieci.

Binance Pool zamierza “zapolować” na mniejsze baseny, umiejscowione poza Chinami, by zaabsorbować ich do własnej puli wydobywczej. 

Źródło

Korea Południowa gotowa do wydania miliardów na blockchain

Prezydent Moon Jae-in chce przeznaczyć miliardy dolarów, aby wzmocnić technologię przemysłu 4.0. Rząd Korei Południowej planuje zainwestować 48,2 mld na rozwój blockchaina oraz innych technologii przemysłu, a wszystko to do 2025 r. Celem narodowym jest promowanie cyfryzacji wszystkich gałęzi przemysłu, zwłaszcza w obliczu kolejnych pandemii.

Plan Moona ma na celu stworzenie 567 000 nowych miejsc pracy w różnych sektorach, takich jak big data, web oraz AI. Blockchain ma zostać wdrożony w sektorze logistycznym.

Źródło

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 17 lipca, 2020