fbpx

Przegląd kryptoprasy – 19 czerwca 2020

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 19 czerwca, 2020

W Polsce upały i burze, a ze świata kolejne wieści. 

Ogromna opłata za transakcję zostanie przekazana górnikom

W zeszłym tygodniu sieć Etherum miała głośny problem z ogromnymi opłatami za transakcje, które wynosiły po 2,6 mln dolarów. Basen wydobywczy, który przyjął tę opłatę, poprosił użytkownika o kontakt, aby wyjaśnić całą sprawę.

Po czterech dniach uznali, że to wystarczająco duży czas, aby zgłosić się do nich w sprawie tak dużych pieniędzy, więc postanowili rozdać tę kwotę górnikom, którzy brali udział w wydobyciu bloku. Decyzja spotkała się z krytyką deweloperów Core Ethereum, Vlada Zamfira i Pétera Szilágyia.

Z podanych informacji dowiedzieliśmy się, że co prawda po zwrot opłaty transakcyjnej zgłosiło się kilka osób, jednak żadna z nich nie była w stanie udowodnić, że jest właścicielem konta.

Źródło

Białoruś testuje cyfrowe waluty

Do świata dotarły bardzo ciekawe wieści z Białorusi. Sputnik udostępnił informację, że Bank Centralny Białorusi zamierza zezwolić dwunastu komercyjnym bankom na prowadzenie działalności przy pomocy cyfrowych ofert. Test programu ma trwać od 1 stycznia 2021 roku do 1 stycznia 2024 roku. Po tym okresie, inicjatywa może zostać przedłużona lub na stałe otrzymać własne regulacje i legalizację.

Źródło

Kraken wkracza do Australii

Jedna z największych giełd na świecie, Kraken, jedną ze swoich macek postanowił sięgnąć do Australii. Swoją działalność ma rozpocząć w Sydney i już na samym starcie, Australijczycy będą mogli zasilić konta przy pomocy australijskich dolarów (AUD).

To już siódma waluta fiducjarna, którą obsługuje Kraken. AUD znajdzie swoje miejsce obok dolara amerykańskiego (USD), dolara kanadyjskiego (CAD), franka szwajcarskiego (CHF), euro (EUR), funta brytyjskiego (GBP) oraz jena japońskiego (JPY).

Źródło

Technologia blockchain posłuży do handlu nadwyżkami energii

Tokyo Electric Power Company Holdings Inc. rozpoczęło współpracę z Itochu Corporation, aby sprzedawać nadwyżki prądowe między gospodarstwami. System ma być oparty o technologię blockchain, co jest kolejnym przykładem na jej uniwersalne użycie.

Według Nikkei, nowy system ma być dostępny w ciągu trzech lat. Firmy planują nawiązać współpracę z lokalnymi samorządami i rozpocząć testy działania najpóźniej w marcu 2021 r. Będzie to pierwszy przypadek w Japonii, kiedy do obrotu wejdą nadwyżki energii elektrycznej.

Źródło

Hipokryzja giełdy Binance

Mniej więcej rok temu Binance, wraz z kilkoma innymi giełdami (m.in. Kraken oraz ShapeShift) usunęli BSV ze swoich działalności. Miał być to protest przeciwko Craigowi Wrightowi, największemu orędownikowi kryptowaluty, który fałszywie podaje się za Satoshiego Nakamoto.

Tymczasem pod koniec kwietnia giełda Binance uruchomiła swoje pierwsze pole wydobywcze, a jedną z kryptowalut, której pozyskiwaniem się zajęli, jest Bitcoin Satoshi Vision. Dodatkowo, dane z tego tygodnia pokazały, że Binance jest największym basenem, który się na niej skupił.

Spotkało się to z krytyką prezesa Stowarzyszenia Bitcoin, stojącego za BSV, który powiedział “To trochę zbyt ironiczne”. Jimmy Nguyen skrytykował hipokryzję właściciela giełdy po tym, jak w oficjalnym stanowisku z kwietnia 2019 roku kryptowaluta została określona jako “niespełniająca standardów”.

Źródło

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 19 czerwca, 2020