fbpx

Przegląd Kryptoprasy – 21 sierpnia 2020

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia, 2020

Vitalik Buterin sprzedał Ether za FIATy, nie dla BTC

W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski, jakoby Vitalik Buterin, pomysłodawca i jeden z twórców sieci Ethereum, sprzedawał tokeny Ether by kupować Bitcoina. Prawda okazała się jednak inna. Na Twitterze przyznał, że sprzedał swoje aktywa, gdy ich cena wynosiła ok. 700$. Nie doprecyzował dokładnie jak dużą część wyprzedał, jednak jest prawie pewne, że nie był to cały posiadany przez niego pakiet. Przyznał też, że od 2017 roku nie kupił żadnego Bitcoina.

W podcaście prowadzonym przez Erica Weinsteina dodał, że namówił również fundację na wyprzedanie części aktywów, kiedy token oscylował wokół rekordowego poziomu 1200$, a Fundacja Etherum wyprzedała wtedy 70 tys. tokenów. Pieniądze zostały przeznaczone na developerów i ich granty.

Źródło

Pierwszy blockchain w kosmosie

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym 18 sierpnia, SpaceChain z powodzeniem zademonstrował pierwsze użycie technologii blockchain na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Ten wyczyn nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca z Europejską Agencją Kosmiczną, która zapewnia finansowanie, sprzęt i ogólne wsparcie dla projektu.

Transakcja została przeprowadzona przez współzałożyciela SpaceChain i CTO Jeffa Garzika, który powiedział, że pomyślne podpisanie tej transakcji oznacza postęp w realizacji celu SpaceChain, jakim jest zbudowanie bezpiecznej, otwartej i niezmiennej sieci satelitarnej blockchain.

Źródło

Hawaje ponownie witają krypto

Amerykańskie giełdy ErisX i bitFlyer znalazły się w towarzystwie dwunastu firm, które pokierują zmianami regulacji kryptowalutowych na Hawajach. Pozwoli to dostawcom usług prowadzić działalność bez starania się o odpowiednią licencję przez okres dwóch lat. 

Program pilotażowy, oferowany za pośrednictwem Digital Currency Innovation Lab, partnerstwa między Hawajskim Departamentem Instytucji Finansowych (DFI) a Hawaii Technology Development Corporation (HTDC), oznacza powrót firm kryptograficznych do stanu i jest pierwszą tego rodzaju regulacyjną akcją na Hawajach

Źródło

Czy Białoruś wykorzysta Bitcoina do ominięcia sankcji?

Ostatnie wybory na Białorusi, których zwycięzcą ponownie został Łukaszenko wywołała wśród społeczeństwa ogromną falę sprzeciwu. W związku z tymi kontrowersjami, groźba nałożenia sankcji przez USA i UE na Białoruś stała się bardzo realna. Unia Europejska oświadczyła, że ministrowie spraw zagranicznych rozważają “ukierunkowane sankcje”, a Sekretarz Stanu w USA, Mike Pompeo, również prowadził rozmowy o nałożeniu kar finansowych na Mińsk.

W związku z tym narodziły się dyskusje, czy raczkujący rynek kryptograficzny może pomóc Białorusi w ominięciu ewentualnych sankcji. Wiele krajów na świecie popadło w konflikt z USA i podjęło próbę zwrócenia się w stronę kryptowalut, jednak efekt okazał się mizerny.

Źródło

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia, 2020