fbpx

Przegląd kryptoprasy – 24 lipca 2020

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 24 lipca, 2020

Kiedy ETH2.0? Jak można zapłacić kryptowalutami za bieżące wydatki? W jakim kraju obligacje rządowe można kupić w aplikacji opartej o blockchain? Zapraszamy do co tygodniowego przeglądu kryptowalut.

Startuje sieć testowa Ethereum 2.0

To zdecydowanie największa wieść z ubiegłego tygodnia. Plotki się potwierdziły i wiemy, kiedy najpewniej ruszy finalna sieć testowa Ethereum 2.0. Szczegóły wyjawił Danny Ryan, koordynator projektu, który przy pomocy Discorda obwieścił taką rzecz: Po rozmowach z naszymi klientami, zdecydowaliśmy, że blok genesis następnej sieci testowej zostanie wydobyty najwcześniej 4 sierpnia.

O ile “najwcześniej” nie jest żadną obietnicą, jest już w miarę konkretną datą, kiedy możemy spodziewać się potężnej aktualizacji. Do tej pory sieć działa w oparciu o algorytm Proof of Work, który daje nagrody za aktywne wydobywanie bloków. Po aktualizacji Ethereum zacznie działać z algorytmem Proof of Stake, w którym nie mamy już do czynienia z wykopywaniem, tylko z kuciem nowych łańcuchów. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło

Nie tylko Binance z kartą płatniczą krypto

Początek lipca zaskoczył nas potwierdzeniem informacji, jakoby giełda Binance zamierzała stworzyć własną kartę płatniczą. Na fali tej popularności coraz głośniej mówi się o płaceniu kryptowalutami za bieżące zakupy. Do tej pory podobne usługi świadczyła firma Wirex, która współpracowała ze spółką Visa i wykorzystywała jej infrastrukturę sieciową.

Ten tydzień przyniósł nam wieści, że Wirex jest pierwszą firmą, z którą podobny kontrakt podpisał MasterCard. Kooperatywa z dwoma największymi dostawcami usług płatniczych może okazać się dla nich korzysta, a także może również wpłynąć na popularność kryptowalut. Aplikacja, o którą ma zostać oparta nowa karta, automatycznie wymienia kryptowaluty posiadane w portfelu na walutę fiducjarną.

Źródło

Filipiny używają blockchaina do dystrybucji obligacji rządowych

Kolejny przełom w użyciu blockchaina zawdzięczamy Filipinom. Filipińskie Biuro Skarbów poinformowało świat o współpracy z UnionBank oraz Philippine Digital Asset Exchange. Została uruchomiona aplikacja oparta o blockchain, która ma na celu bezpieczną dystrybucję obligacji skarbowych, które są emitowane przez rząd. Według Edwina R. Bautisty, prezesa i dyrektora generalnego UnionBanku, w Azji to pierwsza tego typu emisja detalicznych obligacji skarbowych.

Źródło

Niecodzienna emisja kryptowaluty na Litwie

Na Litwie doszło do niecodziennej emisji kryptowalut, bowiem wypuszczono tokeny kolekcjonerskie. Dla uczczenia podpisania Aktu Niepodległości w 1918 r. powstała kolekcjonerska moneta, o wartości 19,18€, a dołączonych do niej zostało sześć LBCOINów. Zostały oparte o blockchain Ethereum, a wymieniać się nimi można w sieci NEM.

Źródło

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 24 lipca, 2020