fbpx

Przegląd kryptoprasy – 27 czerwca 2020

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca, 2020

Tydzień pełen emocji, a jeszcze się nie skończył. Co ciekawego kryptowaluty nam przyniosły tym razem?

Bitcoin do kupienia w australijskich oddziałach poczty

24 czerwca ogłoszono, że klienci lokalnej giełdy kryptowalut, Bitcoin.com.au, będą mogli zakupić Bitcoiny na oddziałach Australian Post. Jest to przełomowe podejście, do tematu. Kupowanie kryptowalut za gotówkę staje się coraz bardziej popularnym sposobem na wejście do cyfrowego świata. Szacuje się, że aktualnie tym sposobem można kupić Bitcoina w ponad 20 tys. punktów sprzedaży detalicznej w USA, w tym m.in. 7-Eleven, CVS and Rite Aid. Dodatkowo na całym świecie istnieje ponad 8000 specjalnych bitcoinowych bankomatów, a teraz doszło ponad 3500 oddziałów australijskiej poczty. 

Źródło

Honeywell z rekordem wydajności kwantowego komputera

W tym tygodniu firma Honeywell ogłosiła, że udało jej się dokonać przełomu w kwestii kwantowych super-komputerów przyszłości. Ich najnowszy komputer osiągnął pojemność kwantową 64 qubitów, dwukrotnie więcej niż konkurencyjne komputery IBM oraz Google. Niestety, wraz z coraz większą mocą obliczeniową nowych maszyn, rodzi się zagrożenie dla zabezpieczeń kryptowalut. Honeywell ogłosiło także, że do 2025 r. zamierzają zwiększyć objętość kwantową aż dziesięciokrotnie.

Źródło

Górnicy Ethereum zapychają sieć małymi transakcjami

Raporty przygotowane przez Trustnodes sugerują, że baseny wydobywcze Ethereum zapychają sieć małymi transakcjami. Dzienny wolumen przekroczył ostatnio milion transakcji, co jest rekordem aż od początku 2018 roku. W ciągu 24h kopalnia Ethermine wypuściła do sieci 13 tys. transakcji. W ślad za nią poszły Nanopool i Sparkpool, a średnie opłaty za 24 czerwca wyniosły 0,75 $.

Źródło

Włoskie Stowarzyszenie Bankowe w gotowości do cyfrowego euro

Włoskie Stowarzyszenie Bankowe (ABI) ogłosiło stan gotowości do pracy nad cyfrowym euro i przyjęcia go w ogólnoeuropejski obieg. 18 czerwca na swojej stronie internetowej stowarzyszenie zatwierdziło wytyczne, dotyczące regulacji cyfrowej waluty i cyfrowych walut banku centralnego (CBDC).

Stowarzyszenie stwierdziło, że utworzenie wspólnej cyfrowej waluty może pozwolić na większą ilość międzynarodowych transakcji dzięki zmniejszeniu opłat za kursy walut. Według ABI, istnienie europejskiego CBDC mogłoby zastąpić popyt na kryptowaluty i zwiększyć bezpieczeństwo opłat między dzięki działaniu peer-to-peer.

Już wcześniej pisaliśmy o Amazonie, który opatentował wykorzystanie technologii blockchain do dokładnego śledzenia łańcucha logistycznego, a ostatnio podobny system stara się stworzyć wojsko USA. Czy blockchain jest idealną technologią dla przyszłości handlu? Piszcie, chętnie poznamy Wasze zdanie.

Źródło

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca, 2020