fbpx

Przegląd kryptoprasy – 3 lipca 2020

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 3 lipca, 2020

Wyobrażacie sobie świat, w którym płatność krypto stoi na porządku dziennym? My tak. Dlatego zapraszamy na porcję newsów z bieżącego tygodnia, być może świat przyszłości jest bliżej niż myślimy.

Były kandydat do kongresu USA w opozycji do Bitcoina

Kandydat do kongresu USA, startujący z ramienia Republikanów, David Gokhshtein, podzielił się ze światem swoimi uwagami na temat kryptowalut. Uważa, że ludzie zbyt ślepo patrzą tylko na kursy Bitcoina, kiedy rozważają inwestycję w cyfrowe waluty. Według niego to błąd, ponieważ BTC jest tylko jednym z wielu kierunków rozwoju internetowych płatności, a sam jest wielkim zwolennikiem altcoinów.

Na Twitterze podkreślał, że XRP nie jest bezużyteczny, a głosy ludzi, którzy sądzą, że prędzej czy później jego wartość będzie równa zero, są błędem. Sam utworzył specjalne konto, @gohkshteinmedia, aby edukować ludzi o co chodzi w kryptowalutach.

Źródło

Samobójcze pigułki do kupienia na Facebooku

Wyniki śledztwa BBC niejednego przyprawiłyby o gęsią skórkę. Okazuje się, że wyłudzacze Bitcoinów znaleźli nowy sposób kradzieży, tym razem wykorzystując fatalny stan psychiczny swoich ofiar. Od jakiegoś czasu na grupach Facebooka możemy znaleźć dziwne ogłoszenia sprzedaży, które mówią o specjalnych tabletkach, które pomogą skrócić życie. Ich sprzedawcy często opisują swoje wieloletnie doświadczenie i żądają zapłaty w… BTC.

Na szczęście, śledztwo również wykazało, że substancje znajdujące się w tych tabletkach są kompletnie niegroźne dla człowieka. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup, recenzowali te tabletki jako nieskuteczne.

Źródło

Giełda Binance z własną kartą płatniczą

Użytkownicy giełdy Binance natknęli się na stronę, która tajemniczo zniknęła. Na szczęście jednemu z nich udało się przeczytać sekcję FAQ, znalezioną na wersji cache. Okazało się, że Binance we współpracy ze Swipe ma zamiar wypuścić własną kartę płatniczą. Teraz informacje potwierdziły się, a prace wystartowały już w marcu.

Jednak jakie funkcje ma posiadać Binance Card? Według zapowiedzi – wszystkie, które posiadają tradycyjne karty płatnicze i dużo więcej. 

Źródło

Bank Japonii ogłosił prace nad cyfrowym jenem

Mimo, że kryptowaluty powstały w USA, stolica dużymi krokami przenosi się na rynek azjatycki. Tym razem Bank Japonii ogłosił eksperymenty nad technologią CBDC. Celem badań jest sprawdzenie technicznych możliwości wprowadzenia cyfrowego jena na rynek. Krajem najszybciej rozwijającym własną kryptowalutę są Chiny, które górują na rynku azjatyckim i światowym. Bank Japonii nie startuje jednak do wyścigu, ponieważ wstępny raport wykazał kilka poważnych problemów.

Źródło

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 3 lipca, 2020