fbpx

Przegląd kryptoprasy – 31 lipca 2020

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 31 lipca, 2020

Przygotowaliśmy dla Was kolejne zestawienie najciekawszych rzeczy z ubiegłego tygodnia. Jeśli jesteście zapracowani lub macie dość przedzierania się przez tony informacji – czuwamy!

Bitcoin na ogoromnej fali wzrostów

Dla tych, których z jakiegoś powodu ominęła fala wzrostów Bitcoina przypominamy, że najstarsza z kryptowalut znów jest na topie. Szaleńczy pościg w górę za większą wartością zapewnił nam bardzo dużo emocji w poprzedni weekend. Przebił 10 tysięcy dolarów, a w tygodniu jego cena podskoczyła już powyżej 11 tysięcy. W tym momencie jego pozycja staje się stabilizować, zaliczając kolejne spadki i zwyżki.

Nie odbiło się to bez echa na innych kryptowalutach. O ile altcoiny takie jak Ethereum, Ripple czy Bitcoin SV stoją na w miarę stabilnym poziomie, tak w przypadku projektów Litecoin, Cardano, Chainlink, Tezos czy Stellar mogliśmy obserwować spadki od ok. 2 do aż ok. 4 procent.

Źródło

Hakerzy ukradli Dogecoina i nikt tego nie zauważył

Najnowsze wieści z frontu głoszą, że grupa hakerów przez sześć miesięcy wykorzysywała blockchain Dogecoina do rozprowadzania malware’a, lecz nikt tego nie zauważył. Program “Doki” szuka dziur i otwiera tylne drzwi systemu, aby wpuścić całą gromadę złodziei. Najprawdopodobniej szukali zapisanych na komputerze kluczy prywatnych, które pozwoliłyby na kradzież ogromnych sum.

Ostatnimi czasy na TikToku powstał ruch, który promował inwestycję w Dogecoina, aby w sztuczny sposób większyć jego wartość. Popularyzacja tego altcoina mogła wpłynąć na większe zainteresowanie górników, którzy również zdecydowaliby się ją wesprzeć. Czy te kwestie są ze sobą powiązane? Nie wiadomo.

Źródło

Projekt Coda zyskuje na popularności

Jeden z ciekawszych projektów ostatnich lat, protokół Coda, za którym stoi O(1) Labs-led zyskuje ostatnio na popularności. Mimo fazy testowej, wciąż gromadzi nowych użytkowników i szacuje się, że w ciągu roku ich liczba może wzrosnąć. Do tej pory od ogłoszenia projektu nowych testerów przybyło do sieci ok. 1200%. Jest to bardzo dobry wnik jak na sieć wciąż jeszcze dopracowywaną.

Zespół pracujący nad projektem oczekuje, że główna sieć zostanie uruchomiona w czwartym kwartale tego roku.

Źródło

William Shatner gwiazdą blockchaina

William Shatner, aktor wcielający się w postać Kapitana Kirka z serialu Star Trek, doczekał się niedawno własnej niewymienialnej karty kolekcjonerskiej, wygenerowanej z poziomu blockchaina. W ciągu dziewięciu minut wyprzedało się 10 tys. “boosterów”, w sumie zawierających około 125 tys. cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Karty zawierają zdjęcia z życia osobistego i kariery Williama Shatnera. Kadry powstawały od lat ‘30 XX wieku aż do dziś. “Jestem zdumiony, jak szybko to się stało” – powiedział Shatner w wywiadzie dla Cointelegraph. 

Źródło

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 31 lipca, 2020