fbpx

Przegląd kryptoprasy – 5 czerwca 2020

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 5 czerwca, 2020

Przyszedł piątek, więc to idealny czas na przegląd tego, co dzieje się na rynku. Przyjrzyjmy się najciekawszym newsom ze świata kryptowalut.

Start rakiety Muska widoczny w kryptoświecie

Pod koniec zeszłego tygodnia ponownie byliśmy świadkami historycznej chwili. Loty w kosmos po wielu latach powróciły do Stanów, a sam start można było oglądać nawet w kryptoświecie. I to całkiem dosłownie. Transmisję z tego wydarzenia można było obejrzeć na platformie Decentraland, która zabiera użytkowników do wirtualnego świata.

Decentraland to platforma oparta o sieć Ethereum. Nie pierwszy raz stała się gospodarzem ważnych dla rynku wydarzeń. W marcu tego roku, z powodu pandemii COVID-19 do wirtualnego świata przeniosła się doroczna konferencja Coinfest.

Satoshi Nakamoto korzystał z pomocy kryptografów

Już wiele lat minęło od zniknięcia anonimowego twórcy Bitcoina, Satoshiego Nakamoto, jednak dalej tajemnica wokół jego postaci spędza ludziom sen z powiek. Sieć odniosła ogromny sukces dzięki świetnie przygotowanym i skomplikowanym procesom kryptograficznym. Laszlo Hanyecz, węgierski programista ściśle współpracujący z Satoshim, wyjawił ostatnio, że był zdziwiony wyborem krzywej eliptycznej secp256k1 do zabezpieczeń. Okazuje się, że Nakamoto uchylił przed nim furtkę tajemnicy – przy jej zastosowaniu mieli pomagać mu zewnętrzni eksperci.

Kryptowaluty to nie tylko manifestacja tradycyjnego pieniądza

Vitalik Buterin, współzałożyciel sieci Ethereum, podkreśla, że obecny kryzys znacznie różni się od tego w 2008 r., który popchnął Satoshiego do stworzenia Bitcoina. Obecnie przeżywamy kryzys wirusowy, a kierowanie narracji działania BTC jako przeciwdziałania inflacji jest błędne. Podkreślił, że najważniejszym jest zmiana sposobu myślenia. Lata 2016-2020 przyniosły sporą reorganizację w całej ideologii kryptowalut, a społeczność musi przyjąć nowe realia.

Debata społeczności Ethereum na temat limitu wielkości bloku

Od kwietnia Ethereum ma spore problemy z dużym przeciążeniem w sieci. Ruch na tym poziomie spowodował wzrosty opłat za transakcje, co może znacząco się odbić na inteligentnych kontraktach. Społeczność nawołuje właścicieli ETH o podwyższenie limitów bloku, dzięki czemu całość zyska większą wydajność, a co za tym idzie – unormują się koszty przesyłania tokenów.

Protestujcie kupując Bitcoiny!

W Stanach Zjednoczonych odbywają się ogromne protesty afroamerykanów, w związku ze śmiercią George Floyda. Hasła głoszą, że miarka się przebrała i nadszedł wreszcie czas na wolność od rasizmu. Okazuje się, że część ruchu nawołuje też do… zakupu Bitcoina! Isaiah Jackson, autor Bitcoin & Black America twierdzi, że zakup BTC i regularne używanie go w czarnoskórej społeczności może być kolejnym ciosem w amerykański rząd oraz instytucje finansowe. Jak to wpłynie na postrzeganie kryptowalut w USA? Na pewno wszyscy bacznie obserwujemy.

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 5 czerwca, 2020