fbpx

Przegląd Kryptoprasy – 7 sierpnia 2020

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 7 sierpnia, 2020

Nowy sposób na utrzymanie sieci Bitcoina

Przez wiele lat od swojego powstania Bitcoin był siecią, którą wspierali entuzjaści blockchaina i idealiści kryptowalut. Ludzie, którzy byli pasjonatami i w czasie wolnym od pracy dbali o jego kod źródłowy. Teraz, kiedy ceny za jednego BTC stopniowo się zwiększają, powstała idea, aby utworzyć system, który miałby finansować programistów.

Wiele podmiotów ogłosiło chęć finansowania przyszłości największej z kryptowalut. Według inwestorów, jest to korzystna ekonomia wspierania rozwoju Bitcoina.

Źródło

Promowanie handlu kryptowalutami niekoniecznie przyspieszy wdrażanie innowacji

Ryozo Himino, czołowy japoński biurokrata finansowy uważa, że promowanie handlu kryptowalutami wcale nie musi przyspieszyć rozwoju technologii oraz wdrażania innowacji. Uważa, że przede wszystkim na scenie pojawi się więcej spekulantów i handel spekulacyjny wzrośnie. Według pana Himono, że handel wirtualnymi monetami nie oznacza przełomu technologicznego.

Źródło

Użytkownicy z Indii są 5 razy bardziej narażeni na atak kopalniany

Według nowego raportu przygotowanego przez Microsoft, użytkownicy z Indii są prawie 5 razy bardziej narażeni na hakowanie komputerów, by wykorzystać ich moc obliczeniową do wydobywania nowych tokenów. Twórcy raportu zauważyli, że wskaźnik napotkania tego typu ataków wynoszą w Indiach aż 4,6 razy więcej niż w innych częściach świata. Wyzwaniem dla cyberbezpieczeństwa w Indiach są także ataki drive-by download, ransomware oraz inne złośliwe oprogramowania.

Źródło

Błąd, który powoli niszczy sieć Bitcoina będzie wymagał hard forka

Większość entuzjastów sieci Bitcoin wie, że liczba tokenów, jakie mogą zostać wygenerowane w sieci jest skończona. Oznacza to, że pewnym momencie sieć przejdzie w naturalny stan “śmierci”. Nie każdy jednak ma świadomość, że może to nastąpić wcześniej. Istnieje inny problem, a sieć może być nieużyteczna dużo szybciej niż do 2140 roku. Błąd jest prosty. Bloki Bitcoin to kontenery, w których przechowywane są transakcje. Każdy blok Bitcoin ma numer śledzący, ile bloków znajduje się przed nim. Ale z powodu ograniczeń dotyczących sposobu przechowywania numerów wysokości bloków, Bitcoinowi zabraknie numerów bloków po bloku 5101541. Może się zdarzyć, że w 2106 r. żaden z użytkowników nie będzie mógł wykonywać transakcji BTC.

Na ratunek przychodzi hard fork, czyli zmiana, która nie jest kompatybilna wstecz. Wszyscy użytkownicy sieci będą musieli w jednym momencie dokonać aktualizacji oprogramowania.

Źródło

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 7 sierpnia, 2020