fbpx

Nowy stablecoin na Coinquiście

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 15 października, 2020

Wraz z nadejściem Coinquista 2.0 obiecaliśmy Wam nowe funkcjonalności i zapowiedzieliśmy wprowadzenie na giełdę kolejnych stablecoinów. Od kilku dni z powodzeniem działają już transakcje w parze z wyczekiwanym Tetherem – kryptowalutą powiązaną z USD.

Czym jest Tether?

Tether (USDT) to najpopularniejsza na świecie kryptowaluta nalężąca do grona stablecoinów. USDT ściśle powiązane jest z amerykańskim dolarem, który jednocześnie reprezentuje jego wartość, gdyż powiązana para zawsze porusza się w kursie w stosunku 1:1. Tak więc niska cena dolara (którą mamy okazję właśnie obserwować) bezpośrednio wpływa na ruch Tethera.

USDT oparty został o blockchain Bitcoina poprzez platformę Omni Layer. Niewielka część istnieje też w postaci kontraktów ERC20 opartych na blockchainie Ethereum (aby dowiedzieć się więcej o budowaniu aplikacji na blockchainie, zapraszamy do tego artykułu). Tether jest scentralizowanym aktywem, którym zarządza firma Tether Ltd., a większość tokenów trafia na giełdy. Spółka zapewnia także, że cała podaż posiada pełne pokrycie w dolarach.

Tether na giełdzie Coinquista

Od dłuższego czasu docierały do nas wyczekujące głosy naszych użytkowników. Wprowadzenie stablecoina podyktowane zostało naszym otwarciem na Wasze sugestie. I dzięki Wam trafiliśmy w dziesiątkę, bowiem USDT pochwalić się może wolumenem trzykrotnie większym niż konkurencyjne giełdy (o wolumenie przeczytacie tutaj).

Już niedługo pojawią się kolejne stablecoiny, o których na bieżąco będziemy informować. Jeśli macie własne sugestie na temat kryptowalut, które chcielibyście u nas zobaczyć, napiszcie w komentarzu lub wyślijcie wiadomość bezpośrednio na adres [email protected]

Coinquista
Dodane przez Coinquista
Ostatnia aktualizacja: 15 października, 2020